Pôžička pre dôchodcov

Pôžička pre dôchodcov ... Pôžička pre dôchodcov" />

Ľudia počas svojho života starnú a postupom času sa každý dostáva do dôchodkového veku. Peniaze sú však potrebné neustále. Aj dôchodcovia sa môžu ocitnúť v situácii, kedy si potrebujú požičať peniaze. Pôžička sa však pre nich získava už naozaj o čosi ťažšie a nie každá banka, či nebanková spoločnosť je ochotná pôžičku poskytnúť.

Naozaj je dôležité položiť si otázku, ktorá inštitúcia poskytne dôchodcom pôžičku? Ak spĺňate všetky podmienky, ktoré banky vyžadujú a máte trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, môžete požiadať o pôžičku pre dôchodcov väčšie banky a to napr. naša najväčšia banka Slovenská sporiteľňa, ČSOB, Cetelem alebo Poštová banka. Každý žiadateľ, ktorý bude žiadať o pôžičku pre dôchodcov práve banky, nesmie mať zápis v registri trestov.

Veľmi často sa však stáva, že dôchodcovia v bankách nepochodia a tak sa obracajú na nebankové spoločnosti. U nebankoviek je už vyššia šanca, že Vám pôžičku poskytnú. Na Slovensku poskytujú pôžičky pre dôchodcov napr. Provident, Home Credit a ďalšie iné nebankovky. Nezabúdajte však, že pôžičku žiadajte výlučne od overených nebankových spoločností, aby ste sa náhodou nedostali do problémov.

Nebankové spoločnosti poskytujú možnosť požiadať o pôžičku z pohodlia domova, cez internet a tak dôchodcovia nemusia nikam chodiť. Na webovej stránke danej nebankovej spoločnosti nájdete formulár, ktorý stačí vyplniť a následne odoslať. Do formulára sa udáva požadovaná suma a termín na vrátenie peňazí. Stránka Vám tak vypočíta výšku splátky. Ďalej do formuláru zadávate svoje meno a ďalšie údaje, ktoré daná nebanková spoločnosť žiada. Následne pracovníci žiadosť posúdia, zavolajú Vám a poskytnú potrebné informácie ako o požičanej sume, tak o ďalších detailoch.

Ak si potrebujete požičať nižšiu sumu a to od niekoľkých desiatok eur po pár stoviek eur, môžete riešiť potrebné financie aj cez SMS pôžičku. Vybavenie je veľmi jednoduché, odosiela sa SMS alebo môžete požiadať o pôžičky tiež cez on-line formulár. O výsledku, či je Vaša žiadosť schválená sa dozviete takmer okamžite. SMS pôžičky na Slovensku poskytujú napr. Pôžičkomat, TopPôžička, či iné.